Kavos ruošimo būdai

Kavos ruošimo būdai

Šimtmečius siekiančios tradicijos, dėmesys, skiriamas gamybai ir kokybei, bei investicijos gali būti nubraukti per sekundę, jei kavos žinovai nežinos, kaip ją virti. Būtent todėl „Kimbo‟ rūpinasi ir paskutiniu bei labai asmenišku gamybos etapu, investuodami į personalo mokymą ir skleisdami Neapolio tradicija pagrįstą espreso kavos kultūrą. Neapolio gamykloje įkurtas mokymo centras, kuriame „Kimbo“ ekspertai dalijasi savo patirtimi, principais ir paslaptimis, padedančiomis paruošti tikrus kavos maišymą išmanančius kavos meno profesionalus ir paversti juos ruošimo technikos meistrais, kad jūsų ne namuose geriamas „Kimbo“ puodelis visuomet būtų gardus, kad ir kurioje pasaulio vietoje bebūtumėte.

Tobulas espresas

Koks turėtų būti tobulas espresas? Jis turėtų būti kreminės konsistencijos bei lazdynų riešutų spalvos ir skleisti intensyvų gėlių, vaisių, skrudintos duonos ir šokolado kvapą. Kava turėtų būti stipraus ir kartu švelnaus skonio. Būtina rasti tinkamą kartumo ir saldumo pusiausvyrą. Esama daug paslapčių, kaip tą pasiekti. Pirmasis būdas – specialisto sumaišytas mišinys iš įvairios kilmės kavos, kuriame išlaikoma pusiausvyra tarp saldumo, aromato, konsistencijos ir stiprumo. Kiekvieną dieną, atsižvelgdamas į mišinį, barista reguliuoja kavos malimą. Vienam tobulam itališko espreso puodeliui reikia 7 gramų mišinio, be to, būtina užtikrinti tinkamą slėgį ir vandens temperatūrą. Kavos aparato kokybė ir priežiūra taip pat labai svarbu. Visgi paskutinį potėpį brėžia baristos rankos – pasitelkęs savo patirtį ir aistrą, jis sukuria tobulą visų elementų harmoniją.

Cuccuma – neapolietiškas kavinukas

La Cuccuma, la cuccumella arba neapolietiškas kavinukas yra vienas seniausių būdų paruošti itališką kavą. Italai jį vadina "Napoletana", neapoliečiai - "Cuccumella". Kavinukai buvo sukurti prieš 200 metų Prancūzijoje ir greitai paplito visoje Italijoje, ypač Neapolyje. Čia šis kavinukas tapo tikra ikona. Tai lėtas būdas paruošti kavą, kuri yra gerokai stipresnė bei intensyvesnio skonio nei paruošta filtriniu būdu. Tuo metu Neapolis buvo labai svarbus kultūrinis, meno bei politikos centras Europoje. Kavos ruošimo menas (šalia kitų italų virtuvės bei muzikos šedevrų) greitai tapo išskirtinai aristokratų privilegija, o vėliau - ir kasdieniais visų malonumais. Cuccuma kavinuką sudaro trys dalys: vandens talpa su rankenėle, cilindro formos filtras kavai ir kavos talpa su snapeliu ir rankenėle.

Paruošimas:

  • Pripilkite šalto, švaraus vandens. Pilti reikia 1 cm žemiau nei šioje talpoje esanti maža skylutė.
  • Kavos filtrą pripildykite maltos kavos. Kavos malimas turėtų būti toks pat, kaip ir Moka kavinukui. Svarbu nesuspausti kavos. Ruošiant iš suspaustos ar per smulkiai sumaltos kavos gėrimas taps ne toks aromatingas ir skanus. . Naudoti reikėtų apie 6-7 g maltos kavos vienam žmogui.
  • Užsukame filtrą.
  • Į vandens talpą atsargiai įstatykite filtrą. Uždėkite kavos talpą taip, kad rankenėlės būtų greta.
  • Kavinuką uždėkite ant viryklės, kaitinkite mažiau nei vidutinio kaitrumo liepsna. Dabar turime palaukti, kol užvirs vanduo - jis pradės veržtis per mažą vandens talpos skylutę.
  • Nuimame kavinuką nuo ugnies ir iš karto apverčiame. Gali išbėgti šiek tiek vandens per skylutę - tai visiškai normalu. Labai svarbūs du elementai - apversti kavinuką bei iš karto uždėti ant snapelio coppetiello. Coppetiello – tai popierinė kepuraitė, kuri neleidžia išsisklaidyti nuostabiam kavos aromatui.
  • Nors ir negalime matyti, Cuccuma kavinuke vyksta kai kas magiško. Gravitacijos dėka vanduo skverbiasi per maltą kavą, su savimi pasiimdamas nuostabius kavos aromatus bei skonius.
  • Palaukime 2 min ir jau galime kavą pilti į puodelius. Tokiu būdu paruošta kava - tai lyg nuostabi kelionė laiku. Skanaus!